«Будь вірний аж до смерті, і Я дам тобі вінець життя» (Об. 2:10).
Поминальна Меса в мостиському костьолі св.Йоана Хрестителя в річницю смерті кс.Герарда Лірика відбулася 24 листопада 2020 Р.Б.

Принагідну проповідь проголосив Кс. Др Ян Щих настоятель з Великого Любіня, який в минулому був вікарієм в парафії Рудки на Львівщині, де на той час пробощом був кс.Герард Лірик. Саме тому немов з близька міг спостерігати віддане служіння священника, котрий в 38 років прийняв священничі свячення 29 травня 1988 року в Латвії в Ризі з рук кардинала Юліана Вайводса, та після року праці у Львівский катедрі, де був другим вікарієм з кс.Людвіком Камілевським помічником славетного Рафала Кєрніцького багаторічного душпастиря осеротілої єпископскої катедри від 1946 року після вигнання зі Львова епископа Евгенія Базяка.

Коли в 1989 році повернули римокатоликам опустошений та понівечений костьол в Рудках самбірського району, кс.Герард Лірик став першим після багаторічного закриття костьолу настоятелем. Парафія без матеріальної бази, без плебанії без нормальних умов до життя, про що згадав проповідник.

Проповідь побудована була на Слові Божому «БУДЬ ВІРНИЙ АЖ ДО СМЕРТІ…» … Як через труднощі Бог гартував дух священника та через нього Бог показав, як треба бути вірним священничому покликанню. Через антирелігійні репресії треба було довгих тринадцять років очікувань на дозвіл «уповноваженного по ділам релігії», представника тодішньої влади для вступу в духовну семінарію. Це був початок загартування для майбутніх труднощів в служінні, які мужньо долав священник, отримавши настанови на шлях до семінарії від кс.Казимира Мончиньского прибувшого з Риги до Мостиськ, щоб з Мостиськ відкрився шлях для священничих покликань.

За подолання всіх труднощів терпеливість священничого служіння відродження парафії у Рудках кс.Герарда Лірика удостоїли титулом гремяльного каноніка Львівської капітули. Священники мостиського деканату, та земляки з мостищинни, які взяли участь у святій Месі, після служби навідали гріб священнослужителя, де освячено приготовленний нагробний памятник.

Від імені священників висловив подяку настоятель з Бояньця о. Володимир Валевський за смиренну та доброзичливу допомогу в звершенні таїнств в грекокатолицькій парафії Боянця отцем Герардом Ліриком. Відспівавши на закінчення молитву Ангел Господній всі вірні відали Богу честь за дар вірності аж до смерті у випробуваннях, та в покликанні священника, якому памяті був присвячений день першої річниці відходу у вічність.

Ks.W.D.