Президія Італійської Єпископської Конференції запропонувала, щоб у неділю 9 березня 2014 р., в усіх храмах Італії молитись за мир в Україні.

В молитовному дусі Великого Посту, який за словами Папи Франциска, є часом «молитви заступництва, щоб вставлятись перед Господом за убогих та страждаючих», єпископи Італії приєднуються до побажання Святішого Отця, який у неділю 2 березня, після молитви «Ангел Господній» закликав «і далі молитися за Україну, яка переживає делікатну ситуацію, щоб усі складові частини країни доклали зусиль до подолання непорозумінь і спільно будували майбутнє держави», одночасно звертаючись до міжнародної спільноти із закликом підтримати кожну ініціативу на користь діалогу та злагоди.

Молитва, до якої запрошує Італійська Єпископська Конференція, прагне бути також відчутним знаком близькості до численної української громади в Італії, яка стурбована долею рідних, що живуть в Україні.

Створено також робочу групу, в яку входять національні організації «Карітас» різних європейських країн, включно з «Карітас» Італії, щоб надати підтримку населенню України у цій важкій ситуації.

А у четвер 6 березня архиєпископ Генуї кардинал Анджело Баньяско, Президент Італійської Єпископської Конференції, в храмі святого Стефана очолив Молебен до Пресвятої Богородиці за мир в Україні, віддавши український народ під Покров Матері Божої Захисниці (Madonna della Guardia) Генуезької.

Він наголосив, що найкращим і найефективнішим шляхом, можливим у цей час, є молитва. Тільки молитвою можемо досягнути Божого Серця, а через Нього – до кожного серця наших страждаючих братів і сестер. Кардинал Баньяско закликав благати Святого Духа, щоб просвітив і зігрів серця людей, зокрема тих, що мають найбільшу відповідальність за прийняття рішень у цей час не лише стосовно українського народу, але й Європи та всього світу, щоб у жодному випадку, ні з жодної причини особисті інтереси не перевищили права людини. Він також звернувся до глав європейських держав, щоб об’єднали зусилля, не допустили вживання зброї та насильства, стаючи на шлях діалогу та справжнього добра українського народу.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va