J. E. ks. Abpa Mieczysław Mokrzycki, Metropolita lwowski, przewodniczył Uroczystej Mszy św. 25 listopada 2013 r., o godz. 11:00, w dniu odpustu św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy) w Mościskach.

W bieżącym roku przypadła szczególna rocznica, 130-lecie wprowadzenia słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obecność i cześć tego obrazu posiada bogatą historię. W pamięci zachowała się wielowiekowa tradycja i pobożność ludu ziemi mościskiej do obrazu, który uważany tu jest za cenną relikwię.

Obraz ten poświęcony przez papieża Leona XIII wprowadził 8 września 1883 r. do Mościsk Sługa Boży O. Bernard Łubieński CSsR. Na zakończenie liturgii w dziękczynnym „Te Deum” w Sanktuarium w Mościskach, wyrażono podziękowanie za przeżyty Rok Wiary, za dar cennej ikony w archidiecezji lwowskiej, za wszelkie płynące w okresie mijającego Roku łaski, za pięcioletnią posługę duszpasterzowania w archidiecezji lwowskiej ordynariusza ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego.

Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej.

ks.Władysław Derunow