Бєжмованє – таїнство зміцнення у вірі
«Апостоли поклали на них руки, а вони отримали Святого Духа».
«Тоді Ананьяш пішов. Зайшов у дім, поклав на нього руки та сказав: « Шавле, брате, Ісус Христос, який з’явився перед тобою на дорозі, котрою ти йшов, прислав мене, щоб ти прозрів і наповнився Святим Духом». (З Біблії Тисячоліття, Діяння 8, 17; 9,17)

Бєжмованє (з польської «bierzmowanie») – римський обряд миропомазання (конфірмація «confirmare» – з латинської означає «укріпляти»). Конфірмація – християнське таїнство прийняття дарів Святого Духа (мудрості, розуму, ради, мужності, знання, побожності та страху Божого), обряд після прийняття хрещення. Таїнство конфірмації вділяється через миропомазання чола з покладенням руки.

Такий дар у час Великого Відпусту, 24 червня, отримали 42 вірянини римо-католицької парафії Івана Хрестителя в м. Мостиська. У цей день парафія також святкувала Різдво Івана Хрестителя.

З нагоди свята був запрошений Єпископ–помічник Львівської Архідієцезії Римо-католицької Церкви – Леон Малий, який вділив вірянам таїнство отримання Святого Духа. Така урочиста подія відбувалася під час відправи. Над кожним з кандидатів (так називаються віряни, які мають отримати дане таїнство) єпископ учиняв знак хреста, намащуючи чоло кожного кандидата освяченою олією, та промовляв слова: «Прийми печать дара Святого Духа!». Згідно з католицьким обрядом вважається, що з прийняттям цього таїнства людина стає міцнішою у своїй вірі та отримує сім Дарів Святого Духа: Дар Мудрості, Розуму, Ради, Мужності, Уміння, Побожності та Боязні Божої.
Отець Владислав стверджує:
- «Бєжмованє – великий дар, який робить людину обранцем Божим, адже в Біблії сказано: «Не ви мене обрали, а я вас обрав!». Спочатку цей дар ми отримуємо під час таїнства хрещення, але тоді жоден з нас ще несвідомий цього, отож Бєжмованє допомагає усвідомити, який дар ми отримуємо. Існує таке прислів’я, яке зараз стало народним, проте бере початок з християнської культури: «Пройшов бойове хрещення». Існує лише одне хрещення – бойове, тобто таке, що проявляється в бою – в бою за Ісуса, за віру. І Христос допомагає людині вийти з цього бою переможцем. Колись апостол Павло сказав: «Вік прожив, віру захистив, а вкінці мені дадуть вінок». Так і з таїнством Бєжмованя: прожити життя, щоб зберегти віру. Бєжмованє – це дуже особисте, тому коли таїнство отримує разом багато людей, всі святі спільно з людьми моляться за них. Ця подія дарує друге дихання костелу. Таїнство Бєжмованя – така ж велика урочистість життя, як для отця отримати священичі свячення чи для дорослого бути охрещеним. Такі події відбуваються тоді, коли людина свідома цього. Це радісний час, який трапляється в нашому житті лише раз, але назавжди».

Івона-Катерина Нуцковська