OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU              8.12. – 15.12.2019

Lista osób do sprzątania kościoła (20.07.2019 – 20.01.2020)           Lista osób do sprzątania klasztoru (30.11.2019 – 9.03.2020)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                          ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

1. Dziś II niedziela Adwentu.

2. W tym tygodniu patronują nam:
- Poniedziałek, 9 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Niedzielny porządek Msze św.: 9.00 i 11.00 w Sanktuarium, wieczorna Roraty o 18.00 w parafii.
- Piątek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy. Jubileusz 50-rocznica święceń kapłańskich papieża Franciszka (1969).
- Sobota, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter, doktor Kościoła.

3. We wtorek - spotkanie zespołu AS o godz. 19.00.

4. W czwartek - Adoracja po porannej Mszy św. o 7.30 do godz. 18.00.

5. Przyszła niedziela jest przeżywana jako niedziela radości – „Gaudete”.

Także w przyszłą niedzielę - kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez dzieci i młodzież pod opieką sióstr Honoratek (od godz. 9.00, przed i po Mszy św.)

Również w następną niedzielę, 15 grudnia – będziemy gościć delegację ze Śląska oraz zespół artystyczny „Szpasowici” z Zabłocia koło Cieszyna, którzy zapraszają na występ „Cud świętej Nocy” w Narodowym Domu o godz. 12.30, tuż po Mszy św. Serdecznie zapraszają.

6. Dzień spowiedzi przed świętami z udziałem kapłanów z dekanatu 21 grudnia, od tej soboty za tydzień.

7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Teresa Letniowska i Oksana Gaweł.
Kościół Klasztorny: Krystyna Obłąk i Oksana Lipecka.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.