OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ              13.10. – 20.10.2019

Lista osób do sprzątania kościoła (20.07.2019 – 20.01.2020)                Lista osób do sprzątania klasztoru (4.05. – 25.11.2019)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                        ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

1. Dzisiaj w Krysowicach nabożeństwo fatimskie o godz. 14.00.

Bóg zapłać mieszkańcom Zakościela za dary pól na plebanię.

2. Miesiąc październik przeżywamy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W następną niedzielę zbiórka na tacę na cele misyjne.

3. W tym tygodniu patronują nam:
- Środa, 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;
- Czwartek, 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć.

4. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii ks. Rektora Instytutu Teologicznego św. Józefa Bilczewskiego we Lwowie-Brzuchowicach dr. Jacka Uliasza, który wygłosi Słowo Boże i uwrażliwi nas na potrzebę bycia czynnym w kościele (Akcja Katolicka).

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Maria Żuk i Halina Kłoczko.
Kościół Klasztorny: Halina Bukartyk i Jadwiga Kozak.

Solenizantom ks. Bartłomiejowi i Siostrom Honoratkom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Andrzej Kuc, s. Zygmunta i Marii zd. Winiarska, kawaler parafii tutejszej i Switłana Marko, c. Igora i Switłany zd. Sokruta, panna parafii św. Jura. Zap. II.

• Paweł–Antoni Chacuk, s. Marka i Krystyny zd. Lieder, kawaler parafii NMP Wspomożenia Wiernych i Renata-Łucja Klajn, c. Mariana i Łucji zd. Zych, panna parafii tutejszej. Zap. II.

• Witold-Józef Hałas, s. Zygmunta i Janiny zd. Matecka, kawaler parafii św. Walentego w Radlinie i Weronika Bieda, c. Andrzeja i Haliny zd. Pasternicka, panna parafii tutejszej, zam. w Poznaniu. Zap. II.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.