OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ             17.06. – 24.06.2018

Lista osób do sprzątania kościoła (9.06. – 3.12.2018)                      Lista osób do sprzątania klasztoru (10.03. – 1.10.2018)

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa.

2. W tym tygodniu patronują nam:
- w czwartek, 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
- w sobotę, 23 VI – we Lwowie św. Jana Dukli, patrona miasta.
- w niedzielę, 24 VI – przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W naszej parafii Odpust ku czci Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz. 12.00, wieczorna Msza św. Odpustowa w parafii o godz. 17.00, innych Mszy św. nie będzie. Po Sumie procesja Eucharystyczna. Okazja do spowiedzi od godz. 11.00-12.00. Skorzystajmy ze spowiedzi w tym tygodniu.

W dniu odpustu urządzimy festyn integracyjny na placu kościelnym, prosimy o włączenie się i zatrzymanie się na chwilę by spotkać się ze sobą. Można przynieść placki do stołu, herbatki i kawy nie zabraknie.

4. W czwartek, podczas Adoracji Najśw. Sakramentu na godz. 15.00 zapraszamy dzieci by przystąpiły do Sakramentu Pokuty przed odpustem.

5. Zbieramy na kwiaty dla ozdobienia naszych odpustowych kościołów: parafialny (24.06.br.) i sanktuarium (27.06.br.). Na ofiary składamy do skarbonki.

6. Prosimy rodziców dzieci Komunijnych o uporządkowanie placu kościelnego przed odpustem. Załączmy do pracy dzieci by wdrążać w pracę na rzecz przygotowania się do uroczystości.

7. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie naszych kościołów, i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Wiera Rogała i Stanisława Rabiej.
Kościół Klasztorny: Teresa Broda i Irena Wiącek.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Kazimierz Adasiewicz, s Stanisława i Aliny zd. Matysik, kawaler zam. we Wrocławiu i Maria Matczyszyn, c. śp. Iwana i Teresy zd. Nuckowska, panna parafii tutejszej. Zap. I.

• Marian Kowalski, s. śp. Stanisława i Teresy z domu Maik, kawaler parafii tutejszej zam. w Polsce i Sara Karolin Jarochowska, c. Stanisława i Beaty zd. Piechota, panna zam. w Edynburgu. Zap. I.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.