OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ         19.11. – 26.11.2017

Lista osób do sprzątania kościoła (14.10.2017 – 15.01.2018)              Lista osób do sprzątania klasztoru (12.08. – 27.11.2017)

1. Przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

2. W tym tygodniu w liturgii:
- Jutro – przypada wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity i kapłana, który miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
- We wtorek – wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
- W środę – obchodzimy wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów, scholi, zespołów wokalno-muzycznych.
- W piątek – w liturgii wspominamy świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy.

3. Spotkanie Zespołu AS, we wtorek, na plebanii.
Próba chóru, w środę.

4. W tygodniu trwają nabożeństwa wspominkowe różaniec za zmarłych.

5. W sobotę o godzinie 11.00 w kościele św. Katarzyny (klasztor) uroczysta suma odpustowa.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościołów i ofiary jałmużnę dla ubogich do skarbony złożone oraz dzieła charytatywne na rzecz ubogich. Zapraszamy kolejne osoby do sprzątania kościołów:
Kościół parafialny: Maria Mazur i Irena Kuc.
Kościół klasztorny: Maria Mełych i Halina Dutko.

Solenizantom i jubilatom tygodnia, wszystkim Katarzynom życzymy błogosławieństwa Bożego.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Marian Moskal, s. Eugeniusza i Doroty zd. Mazurkiewicz, z parafii tutejszej i Zyta Iwańska, c. Piotra i Marii zd. Kurtycz, z parafii tutejszej. Cywilnie związani. Zap. II.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.