OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ              19.01. – 26.01.2020

Lista osób do sprzątania kościoła (25.01. – 15.06.2020)           Lista osób do sprzątania klasztoru (30.11.2019 – 9.03.2020)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                          ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

Plan kolędy na 20-27.01.2020

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Życzliwymi Bądźmy”. Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zaprasza duchowieństwo i wszystkich wiernych do udziału w centralnym nabożeństwie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 stycznia, w archikatedrze lwowskiej o godz. 17.30, z udziałem innych kościołów.

2. W tym tygodniu trwają jeszcze odwiedziny duszpasterskie rodzin. Bóg zapłać za chwile wspólnej modlitwy, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Plan kolędy na ten tydzień czytajmy wyżej.

Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w dniu wyznaczonym, mogą to uczynić w następnym tygodniu w ramach tzw. kolędy uzupełniającej.

3. W tym tygodniu patronują nam:
- 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu;
- 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy;
- 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

4. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 10.00 i 18.00.
- Godzina Miłosierdzia – w czwartek o godz. 15.00.
- Dzieci w ramach katechezy będą miały katechezy–kolędowanie przy szopce w kościele od 17.30 łącznie z Mszą św. Klasa 4 – poniedziałek, Klasa 5 – wtorek, klasa 6 – środa, 7 i 9 klasy – czwartek, 8 i 10 klasy – piątek. Uwaga: Dzieci Komunijne i Maturalna klasa 11 odbędzie się katecheza jak zwykle.

5. Następna niedziela to Dzień Słowa Bożego, ustanowiony w tym roku przez papieża Franciszka na III niedzielę zwykłą. W naszej parafii przed każdą Mszą św. będą czytane Dzieje Apostolskie przez lektorów.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Janina Olech i Rusłana Łabuda.
Kościół Klasztorny: Jadwiga Miciak i Halina Waśkiewicz.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.