OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ              17.10. – 24.10.2021

Lista osób do sprzątania kościoła (14.08.2021 – 24.01.2022)          Lista osób do sprzątania klasztoru (7.08.2021 – 28.02.2022)

ROZKŁAD KATECHIZACJI 2021/2022

1. Witamy szanownych gości z Przemyśla od p. Prezydenta Wojciecha Bakuna, są to delegaci za dzień Miasta Mościsk, który odbył się wczoraj.

Do dnia miasta Mościsk ustanowiona została w centrum miasta kapliczka Jezusa Miłosiernego, zbiegło się to wydarzenie z rocznicą wyboru Jana Pawła II na urząd następcy św. Piotra, to właśnie ten święty papież nawoływał by być apostołami Bożego Miłosierdzia, to stało się udziałem naszego miasta.

Bóg zapłać za składane w dzisiejszą niedzielę ofiary na cele misyjne.

2. Każdego dnia w październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

3. Dziękujemy młodzieży ze Lwowa z ks. Romanem i ks. Janem, oraz siostrom Honoratkom za wspólną modlitwę w domu sióstr.

4. Jutro – przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach różańca.

6. W czwartek – uroczystość bł. Jakuba Strzemię, biskupa, patrona Archidiecezji Lwowskiej. Orędownika w bólach głowy.

7. W piątek, 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona rodzin. Święty papież naszych czasów dał przykład, że każdy z nas wierząc, ufając i kochając Pana Boga może osiągnąć świętość.

8. Bóg zapłać za sprzątanie, ofiary i dary na seminarium. Parafianom z Zadworza dziękujemy za dary pól na plebanię.

9. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe na imiona zmarłych, za których będziemy modlić się na różańcu przez cały listopad oraz na Mszach św. Msze św. zostaną odprawione w Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz. 12.00 i 18.00.

10. W tym tygodniu troskę o nasze kościoły powierzamy rodzinom:
Kościół Parafialny: Józefa Paczkowska i Bożena Romanów.
Kościół Klasztorny: Halina Osidacz i Barbara Ziober.

W nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym kancelarię parafialną.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.