OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU              16.12. – 23.12.2018

Lista osób do sprzątania kościoła (8.12.2018 – 28.01.2019)            Lista osób do sprzątania klasztoru (6.10.2018 – 21.01.2019)

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych.
W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku ostatnie roraty. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a wtorek i czwartek o godz. 7.30.

3. Są do nabycia świece z Caritasu „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. – 12 hrywni, oraz opłatki (ofiara dowolna) są też kalendarze. Bóg zapłać za składane ofiary, na zakup choinek i dekoracji.

4. Zebrania, spotkania, grupy w tym tygodniu:
- Dzisiaj na plebanii na 18.00 uczestnicy Występu Przygotowujących Jasełka, Zapraszamy Zespół Artystyczny otrzymamy teksty, we wtorek próba na 20.00.
- Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2019 – zebranie organizacyjne w poniedziałek o 19.15.
- Na środę zapraszamy panów na ustawianie choinek i budowę szopki.

Nabożeństwa:
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę, w łączności ze Mszą św. o 10.00.
- Adoracja Najśw. Sakramentu, w czwartek, od 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez spowiedź św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św. codziennie 30 minut przed Mszą św. ranną i wieczorną oraz spowiedź w naszej Parafii w sobotę, 22 grudnia, od godz. 10.30 do 12.00 w klasztorze i po południu od godz. 16.00 do 17.00 w parafii. Co 20 minut będzie rozdzielana Komunia św.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia jedna Msza św. o godz. 10.00 w Sanktuarium i Pasterka o godz. 24.00.

7. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Irena Kuc i Ryszarda Romanów.
Kościół Klasztorny: Maria Lirek i Łucja Kuc.

Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej NP.

Klepsydra:
Zmarła + Kazimiera Jasińska z Rudnik,
dzisiaj pogrzeb w domu o 13.00. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.