OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ             14.10. – 21.10.2018

Lista osób do sprzątania kościoła (9.06. – 3.12.2018)                  Lista osób do sprzątania klasztoru (6.10.2018 – 21.01.2019)

1. W tym tygodniu patronują nam:
- 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
- 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
- 16 X – św. Gerard Majella, (ur. 1726 w Muro Lucano, zm. 16 października 1755 r.) – włoski redemptorysta, patron matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi.
- 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
- 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
- 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

2. W dniach 22-27 października będziemy obchodzić Tydzień Misyjny. Taca zbierana w przyszłą niedzielę, 21 października, będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Przez cały październik zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.30. Prowadzą dzieci w poszczególne dni tygodnia: Pn. – 1 i 2 klasy, Wt. – 5 i 7 klasy, Śr. – 4 i 6 klasy. W ostatnią niedzielę października na zakończenie nabożeństw różańcowych odbędzie się po klasztornej Mszy św. procesja ze światłami na wzór Lourdańskiej po mieście.

4. W listopadzie - będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami są na ołtarzu w kościele parafialnym. Kartki prosimu przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

5. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
- We wtorek - nabożeństwo różańcowe przy figurze św. Jana Pawła II na placu kościelnym w przypadającą 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Trzeba przynieść ze sobą znicze, które zapalimy przy pomniku po odśpiewaniu „Barki”.
- Spotkanie zespołu artystycznego – Amator Sceny – we wtorek o godz. 20.00.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Łucja Łabuda i Maria-Elżbieta Kołomojec.
Kościół Klasztorny: Maria Kocur i Emilia Ziober.
Prosimy rodziców, dzieci I-Komunijnych i rocznicowych, o wyplewienie i uporządkowanie jesienne placu kościelnego.

Nowożeńcom Wiktorowi Kuźma i Anastasji Rudenko życzymy błogosławieństwa Bożego.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom szczególnej opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.