OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA              23.06. – 30.06.2019

Lista osób do sprzątania kościoła (1.02. – 15.07.2019)                    Lista osób do sprzątania klasztoru (4.05. – 25.11.2019)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                        ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele katolickim, w Ukrainie, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Za branie udziału w procesji można uzyskać odpust zupełny. Po Sumie o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy. Dzisiaj nie ma innych Mszy św.

2. W oktawie uroczystości Bożego Ciała codziennie procesja po Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy całą asystę liturgiczną oraz dziewczynki do sypania kwiatków.

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne.
- W poniedziałek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Suma Odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa, jest to dzień, w którym 24 osoby przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, młodzież z w naszej parafii. Kandydaci ze świadkami proszeni są na 10.45 przed kościołem się zgromadzić na powitanie Arcybiskupa. W intencji Bierzmowanych będzie odprawiona Msza św.

- W czwartek, 27 czerwca, Odpust Sanktuaryjny MBNP. Suma Odpustowa o godz. 11.00 w Sanktuarium przewodniczyć będzie redemptorysta z Truskawca o. Piotr Wiśniewski. Z tej racji nie będzie całodziennej adoracji w parafii, a w Sanktuarium.

- W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przy sposobności dziękujemy parafianom, my kapłani, za modlitwy za swoich duszpasterzy. Msza Święta wieczorna, 28 czerwca, o godzinie 18.00 za Zmarłych rocznicowa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. W czwartek – przychodzą pielgrzymi Rzeszowskiej Pielgrzymki do Lwowa. Msza św. rano w piątek o godz. 6.00 dla Pielgrzymów i za rodziny, które przyjmują pielgrzymów, pod przewodnictwem ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego.

5. W piątek – w Strzelczyskach Odpust Serca Bożego o godz. 11.00.

6. W sobotę – obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 18:00 w klasztorze, tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

7. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Oksana Zawalska i Regina Martyn.
Kościół Klasztorny: Mariana Konsowicz i Eugenia Bieda.
Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie duchowe i zewnętrzne do Bożego Ciała i Odpustu.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Sorokowy, przeżył 52 lata. Wieczny odpoczynek…

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.