OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ              11.08. – 18.08.2019

Lista osób do sprzątania kościoła (20.07.2019 – 20.01.2020)                Lista osób do sprzątania klasztoru (4.05. – 25.11.2019)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                        ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

1. Dzisiaj z naszej archidiecezji wyruszyła Piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Msza św. o godz. 8.00 w Trzcieńcu dla Pielgrzymów.

2. We wtorek, 13 VIII – kolejne Nabożeństwo Fatimskie w Krysowicach. Msza święta o godz. 18.00, a po niej procesja z figurą MB Fatimskiej.

3. W środę - przed Mszą św. wieczorną Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- środa, 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;
- sobota, 17.08. – wspomnienie św. Jacka.

5. W czwartek, 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. będą odprawiane w Sanktuarium o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów i owoców na wszystkich Mszach św. W tym dniu mamy obowiązek we Mszy Św. uczestniczyć.

6. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościołów zapraszamy następujące rodziny:
Kościół Parafialny: Olijnyk Janina i Bortnik Maria.
Kościół Klasztorny: Teresa Broda i Irena Wiącek.

Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Andrzej Lech, s. Zbigniewa i Elżbiety zd. Czuchraj, kawaler parafii tutejszej i Olga Czyżowska, c. Mirosława i Ireny zd. Witek, panna parafii św. Jura. Zap. I.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.