OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ              18.10. – 25.10.2020

Lista osób do sprzątania kościoła (26.09.2020 – 1.02.2021)            Lista osób do sprzątania klasztoru (20.06.2020 – 11.01.2021)

Plan katechizacji 2020-2021

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, abyśmy mogli nieść Ewangelię ludziom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiejsza taca jest na Dzieła Misyjne.

W kościele są wyłożone kartki z wypominkami za zmarłych, które do końca października można składać w zakrystii, albo na tacę. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
- w czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II;
- w piątek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego;
- w przyszłą niedzielę, 25 października – obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

4. W sobotę - kurs lektorski ministrantów o godz. 11.00.

5. W przyszłą niedzielę w ramach Kongresu Różańcowego ODBĘDZIE SIĘ MĘSKI RÓŻANIEC. Na to nabożeństwo zapraszamy mężczyzn starszych, młodszych i ministrantów. Gromadzimy się w naszym w Sanktuarium przed cudownym obrazem o godz. 15.00. Wszystkich panów serdecznie zapraszamy.

6. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Teresa Rosołowska i Jadwiga Bunio.
Kościół Klasztorny: Anna Pich i Elżbieta Pikłowska.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.