OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – SŁOWA BOŻEGO              24.01. – 31.01.2021

Lista osób do sprzątania kościoła (26.09.2020 – 1.02.2021)               Lista osób do sprzątania klasztoru (16.01. – 26.04.2021)

Plan katechizacji 2020-2021

1. Dzisiaj, z inicjatywy Papieża Franciszka, przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. III Niedziela Zwykła – od zeszłego roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego dla pogłębienia wiary i zaufania Bogu.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
- w poniedziałek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
- we wtorek, 26 stycznia – wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
- w czwartek, 28 stycznia – obchodzimy święto św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.

3. Przypominamy dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w katechizacji, po przerwie świątecznej zapraszamy do uczestnictwa w katechezach. Katecheza dla 3 klasy w czwartek o godz. 14.00, dla klasy 9 o godz. 16.10.

4. W środę – przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – całodzienna adoracja o ustanie pandemii i nawrócenie grzeszników.

6. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które przyszły na nabożeństwo z okazji kolędy.

7. Do zakrystii zostały wykonane stylowe szafy dla przechowywania ornatów. Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.

8. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Inna Szewcowa i Janina Ostrikowa.
Kościół Klasztorny: Krystyna Obłąk i Oksana Lipecka.

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę, lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię, prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, módl się̨ za nami!
Święty Józefie, módl się za nami!

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym kancelarię parafialną.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.