OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ             19.08. – 26.08.2018

Lista osób do sprzątania kościoła (9.06. – 3.12.2018)                      Lista osób do sprzątania klasztoru (10.03. – 1.10.2018)

1. Dzisiejsza Msza św. o godz. 11.00 sprawowana w intencjach dziękczynnych za trzyletnią posługę ks. Jana Tymań w naszej parafii, o błogosławieństwo Boże dla księdza wikariusza na nowej placówce w Strzelczyskach. W imieniu parafii i parafian, którzy korzystali z posługi kapłańskiej, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu patronują nam:
- Poniedziałek, 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; W tym dniu senior kardynał Marian Jaworski obchodzi 92 urodziny.
- Wtorek, 21 VIII – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
- Środa, 22 VIII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- Piątek, 24 VIII – święto św. Bartłomieja, Apostoła; Dzień Niepodległości Ukrainy, 24 sierpnia, z tej okazji jest dyspensa na pokarmy mięsne.
- Niedziela, 26 VIII – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3. 4 września br. rozpocznie się 40 godzinne nabożeństwo przed odpustem Narodzenia NMP 8 września.

4. We Lwowie Procesja Jakubowa i zjazd młodzieży archidiecezjalny 8 września.

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Teresa Piekaniec i Emilia Kuc.
Kościół Klasztorny: Halina Bukartyk i Jadwiga Kozak.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM I NOWOŻENCOM MACIEJOWI SOBIERAJ I JOANNIE KORDEK ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ MOŚCISKIEJ.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Witalij Stanisław Łukianenko, s. Włodzimierza i Haliny zd. Rosołowska, z parafii tutejszej i Eugenia Krasnopolska, c. Włodzimierza i Natalii zd. Węgrzyn, zam. w Szeginiach. Zap. III.

• Bartłomiej, s. Witolda i Alicji zd. Kowalska, kawaler zam. we Wrocławiu i Lidia Basza, c. Stanisława i Łucji zd. Kuseń. Zap. II.

• Konrad Grabiec, s. Tadeusza i Czesławy i Grabiec Grażyna zd. Miciak, c. Stanisława i Teresy zd. Baranowska, z parafii tutejszej, zam. w Polsce. Zap. II.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.