OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ         23.07. – 30.07.2017

Lista osób do sprzątania kościoła (13.05. – 9.10.2017)                     Lista osób do sprzątania klasztoru (18.02. – 7.08.2017)

1. Dzisiaj, w niedzielę - po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego we wtorek wspomnienia Świętego Krzysztofa.

2. W tym tygodniu patronują nam:
- 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
- 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”, patron kierowców i podróżujących;
- 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za babcie i dziadków;
- 28 VII – św. Włodzimierz, książę Rusi, rocznica Chrztu Rusi Kijowskiej.
- 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii. Patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych.

3. W czwartek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską 11-15 sierpnia, na cele organizacyjne pielgrzymi składają po 20 hrywni, za nocleg na Kalwarii 20 zł. Ks. dziekan Stanisław prosił o niezwlekanie z podaniem listy pielgrzymów z naszej parafii.

5. Dekanat mościski w sierpniu wspiera Seminarium Duchowne w Brzuchowicach, prowiantem, owocami ziemi i pracy rąk ludzkich. W ciągu tygodnia prosimy o składanie darów na ten cel, można złożyć też ofiarę pieniężną od osób, którzy nie posiadają ogrodów, a pragną mieć swój udział w tym dziele niesienia pomocy.
W sobotę 29.07. i następny poniedziałek 31.07. prosimy o przynoszenie darów.

6. We wrześniu odbędzie się pielgrzymka Kościoła Rzymskokatolickiego do Fatimy w dniach 8-20 września. Msza św. w Fatimie 13 września pod przewodnictwem ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Na zewnątrz jest Baner przekazany przez Biuro Pielgrzymkowe św. Krzysztofa działające przy naszej lwowskiej Kurii. Podczas tej Pielgrzymki nawiedzenie Sanktuariów maryjnych w Lourdes, La Salett, Padwa Bazylika św. Antoniego itd.

7. Bóg zapłać siostrom Honoratkom za zdobyte kwiaty i przystrojenie ołtarzy. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów. I prosimy kolejne osoby:
Kościół parafialny: Janina Hano i Wanda Lirek.
Kościół klasztorny: Maria Czepierga i Luba Czepierga.

Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia, w sobotę św. Marty, imieniny obchodzi Marta Wiącek redaktor strony internetowej naszej mościskiej parafii, której dziękujemy za poświęcenie i składamy nasze życzenia i dar modlitwy.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Paweł Kazimierz Bieda, s. śp. Mariana i Eugenii zd. Letniowska, kawaler parafii tutejszej i Julia Łobowa, c. Walerija i Lilii zd. Drozd, panna zam. w Krasyliw, Chmielnicka obłast. Zap. III.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.