OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO              21.04. – 28.04.2019

Lista osób do sprzątania kościoła (1.02. – 15.07.2019)                    Lista osób do sprzątania klasztoru (26.01. – 29.04.2019)

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY                        ПОЧАТОК ПЕРЕГРИНАЦІЇ ОБРАЗУ СВЯТОЇ РОДИНИ

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.30 i o 11.00. Mszy św. wieczornej w klasztorze nie ma.

2. Jutro, drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawimy tak jak w niedzielę, godz. 9.00 i 11.00 parafia, godz. 17.00 klasztor. Zakościele o godz. 9.00. W Oktawie Wielkanocy wieczorem śpiewamy Godzinki o Miłosierdziu Bożym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę, 24.04. - św. Jerzego, męczennika;
- w czwartek, 25.04. - św. Marka, ewangelisty.

4. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela - druga Wielkanocy jest NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
Odpust w Złotkowicach o godz. 14.00.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać Siostrom Honoratkom, które przygotowały ołtarze i dekoracje Grobu Pańskiego, kościelnym, organiście, straży Bożego Grobu, asyście liturgicznej i wszystkim, którzy uświetnili uroczystości wielkanocne.

7. Parafianom dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny:
Ołena Paklikowska i Bronisława Kocioła, parafia.
Teresa Cichocka i Irena Kocioła, klasztor.

Parafianom i gościom życzymy wiele radości ze zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego!
Niech ten, który śmierć zwyciężył obdarzy Was zdrowiem i pokojem. Niech radosny czas Świąt Zmartwychwstania Chrystusa odnawia wiarę i ufność w Boże Miłosierdzie. Błogosławionych Świąt!

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.