OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ –
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO              11.04. – 18.04.2021

Lista osób do sprzątania kościoła (6.02. – 9.08.2021)                  Lista osób do sprzątania klasztoru (16.01. – 26.04.2021)

Plan katechizacji 2020-2021

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dziękujmy za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty.

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).

Dzisiaj zmiana tajemnic żywego różańca o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu.

Dzisiaj Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego publiczne przed obrazem w parku miejskim.

2. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościołów i prosimy kolejne osoby:
Kościół Parafialny: Lilia Bahrij i Łucja Zinczenko.
Kościół Klasztorny: Maria Marek i Stefania Buczkowska.

R.I.P.
W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy śp. Józefa Kwarciany, najstarszy parafianin, przeżył 90 lat, odszedł do wieczności. Msza pogrzebowa o 13.00. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli Miłosierdzia Bożego.

**************************************************************************************************************************************

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Tomasz Paluch, s. Władysława i Barbary zd. Kociuba, kawaler zamieszkały w Warszawie i Wiktoria Ilczyszyn, c. Janusza i Ireny zd. Rusiecka, panna parafii tutejszej. Zap. I.

• Paweł Pamuła, s. Tadeusza i Teresy zd. Markiewicz, kawaler parafii tutejszej i Anna Rachalaska, c. Stanisława i Walerii zd. Jarosz, panna parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chciciela w Samborze. Zap. II.

• Paweł Basza, s. Stanisława i Łucji zd. Kuseń, kawaler parafii tutejszej i Tetiana Ryszko, c. Stepana i Haliny zd. Łopańczuk, panna zamieszkała w Aleksandrii, Kirowogradzka oblast’. Zap. II.

• Mariusz Waśkiewicz, s. Józefa i Haliny zd. Szostak, kawaler parafii tutejszej i Justyna Cichocka, c. Kazimierza i Janiny zd. Kordek, panna z parafii św. Józefa na Trzcieńcu. Zap. II.

• Oleksander Dmytrijew, s. Igora i Tetiany zd. Bolko, kawaler zamieszkały w Kijowie i Iwonna Kukiełczak, c. Mariana i Haliny zd. Mazur, panna z parafii tutejszej. Zap. II.

• Nazar Jartym, s. Zenowija i Natalii zd. Żywylak, kawaler parafii w Bortiatynie i Halina Matczyszyn, c. śp. Jana i Teresy zd. Nuckowska, panna parafii tutejsze. Zap. II.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym kancelarię parafialną.

 
Uwaga, do narzeczonych! W sprawie organisty na ślubie, prosimy w odpowiednim czasie umówić się o dacie i godzinie Mszy św. ponieważ może się okazać, że organista wcześniej został zaproszony do innej parafii na ceremonię ślubu.

Kandydatów do Sakramentu Małżeństwa prosimy się zgłaszać do spisywania protokołów przedślubnych, ustalenia daty zapowiedzi i ślubu za 6 miesięcy.
- Spisywanie protokołów przedślubnych, we wtorki, o godzinie 19:00.
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych odbywa się cyklicznie. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego, którą prowadzi Marianna Kuper.